Jak wybrać serwer www dla swojej firmy?

Jak pokazują badania aż 35% polskich firm nie posiada jeszcze strony internetowej, powody tego mogą być różne: część firm zapewne nie wierzy w potrzebę i efektywność posiadania własnej witryny, dla innych dużym problemem może okazać się sam proces tworzenia tej strony internetowej, bowiem okazuje się, że potrzebna jest tutaj pewna wiedza informatyczna. Nie należy się jednak przedwcześnie poddawać, okazuje się bowiem, że projekt strony możemy zamówić u specjalistów, którzy zajmują się ich tworzeniem. Pozostanie zatem wybrać domenę i serwer dla naszej strony www.

Domena to nic innego jak adres pod, którym będzie wyświetlała się strona firmowa w internecie. Najczęściej staje się nim po prostu nazwa firmy z końcówką „.pl”. Większość firm hostingowych, które zajmują się usługami udostępniania serwerów oferuje także wykup domeny.

Większym wyzwaniem może okazać się wybór serwera, choć jest to zadanie, które wcale nie jest tak trudne na jakie wygląda. Wystarczy uświadomić sobie kilka rzeczy.

  1. Czym jest serwer?

  2. Jakie parametry powinien mieć serwer dla strony firmowej?

Po pierwsze warto wiedzieć, że w sieci jest wiele firm oferujących hosting i domeny. Poszukując dobrego serwera i atrakcyjnej oferty warto zajrzeć na stronę – https://wer.pl/serwery-www.

Co to jest serwer?

Serwer to nic innego jak komputer stale włączony i podłączony do internetu. Na tym komputerze przechowywane będą pliki firmowej strony internetowej i z niego będą one przesyłane na komputery internautów odwiedzających firmową witrynę.

Parametry serwera, na które należy zwrócić uwagę

Ważne jest, aby taki serwer był stale włączony i podłączony do internetu, w przeciwnym razie internauci nie będą mogli wejść na stronę www. Serwer i hosting, które wybieramy powinny być dostępne przez 99% czasu, wówczas możemy być pewni, że zdecydowaliśmy się na dobre usługi.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest przestrzeń dyskowa, czyli innymi słowy wielkość miejsca jaką wykupujemy, czy inaczej ilość plików jakie możemy przechowywać na serwerze. To jaka pojemność serwera będzie nam potrzeba zależy od dwóch elementów: wielkości strony internetowej oraz tego jakie pliki chcemy na serwerze przechowywać, bowiem istnieje możliwość stworzenia firmowych kont e – mailowych na serwerze, czy też udostępnienia przestrzeni serwera pracownikom do wymiany plików. Jeśli serwer ma służyć również tym celom warto rozważyć wykupienie większej przestrzeni dyskowej, wówczas mamy pewność, że będzie on idealnie spełniał nasze wymogi.