Naprawy lakiernicze – samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Uszkodzenia lakieru zdarzają się bardzo często, a jeszcze częściej pojawiają się one nie z naszej winy. Wystarczy, że zaparkujemy pojazd w pobliżu auta, którego kierowca będzie wyjątkowo rozkojarzony i zadrapany błotnik czy drzwi gotowe. Na nasze szczęście, drobne naprawy lakiernicze nie są czasochłonne i kosztowne. Jednak każda naprawa lakiernicza wymaga odpowiedniego podejścia do problemu, wiedzy oraz narzędzi, ponieważ złe przygotowanie może spowodować jeszcze większe szkody niż dotychczas. Czy warto więc samodzielnie podejmować się napraw lakierniczych? Po czym poznać, że wybrany przez nas serwis oferujący usługi takie jak np. naprawy lakiernicze w Warszawie, zajmie się naszą sprawą w profesjonalny i fachowy sposób?

 

Naprawy lakiernicze Warszawa – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Naprawy lakiernicze to w Warszawie codzienność. Istnieje wiele różnych rodzajów uszkodzeń lakierniczych, które wymagają profesjonalnego podejścia. Najlepszym sposobem na naprawę lakieru jest więc zlecenie tego profesjonalistom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt, ale przede wszystkim to co najważniejsze czyli wiedzę! Choć naprawy lakiernicze w Warszawskich serwisach mogą być drogie, to na dłuższą metę są tego warte, ponieważ pozwolą zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na ewentualne poprawki po nieudolnych próbach naprawy uszkodzeń przez niedoświadczonego lakiernika, czy przyszłe prace lakiernicze. Oczywiście, możemy pokusić się o naprawę drobnych uszkodzeń lakieru na własną rękę, ale zanim rozpoczniemy naprawy w domowym garażu, dowiedzmy się, jak tego dokonać i nie żałować.

 

Samodzielne naprawy lakiernicze – zrób to sam!

Jeśli naprawy lakiernicze w Warszawie to dla Ciebie strata czasu i przede wszystkim pieniędzy, możesz wykonać drobne naprawy lakiernicze zupełnie sam. Chociaż biorąc pod uwagę to, że każda nawet najmniejsza naprawa, wymaga wykorzystania odpowiednich narzędzi, nie możesz być pewien czy uda Ci się zaoszczędzić na tym samodzielnym eksperymencie. Naprawy lakiernicze, które możesz wykonać sam to przede wszystkim:

  • Zaprawki – sposób na uratowanie poszczególnych elementów nadwozia przed korozją. Wszystko czego potrzebujesz do przygotowania zaprawki to substancje czyszczące, które pozwolą Ci przygotować wybrany element pojazdu do nałożenia lakieru, preparat wiążący rdzę, który zabezpieczy miejsce przed ponownym uszkodzeniem oraz odpowiedni kolor lakieru. Kod lakieru możesz znaleźć w dokumentach pojazdu lub odnaleźć go po kodzie VIN.
  • Lakierowanie plastikowych elementów – sposób na odświeżenie plastikowych elementów, które narażone są na uszkodzenia. W przypadku plastikowych elementów na początku należy wyrównać powierzchnię, tak żeby pozbyć się ewentualnych rys oraz zadrapań. Po odtłuszczeniu przygotowanej powierzchni, możemy przejść do lakierowania, za pomocą lakieru w sprayu. Wykorzystanie lakieru w sprayu jest niezwykle wygodne, a jedyne na co musimy uważać to, to żeby nie nałożyć zbyt grubej warstwy farby, ponieważ efekt będzie niezadowalający.