W jaki sposób radzić sobie z wypadaniem włosów?

Wypadanie włosów może być niezwykle uciążliwym problemem, który jednocześnie niełatwo jest rozwiązać. Istnieje przynajmniej kilka czynników, które mogą ten problem powodować, a niektórym z nich trudno jest zaradzić. Niejednokrotnie konieczna jest bardziej szczegółowa diagnostyka. Widząc z czasem, że problem wypadających włosów narasta- najlepiej od razu zareagować zaczynając od zmiany używanych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Utrata włosów spowodowana przez testosteron

Znacznie częściej na wypadanie włosów skarżą się mężczyźni. Nie dzieje się tak bez powodu, gdyż jedną z przyczyn utraty włosów może być wysoki poziom testosteronu- hormonu, który posiadają mężczyźni. Efektem jego działania w organizmie jest znaczne osłabianie cebulek włosowych, a w efekcie utrata włosów w dużej ilości. W stosunkowo krótkim czasie mogą zacząć pojawiać się całe połacie skóry bez włosów, chociażby w postaci zakoli.

W takiej sytuacji do swojej codziennej pielęgnacji warto włączyć specjalne kosmetyki, które będą przeciwdziałały temu procesowi. Jednym z takich produktów jest szampon Complidermol. Preparat ten oparty jest o naturalne ekstrakty roślinne, które mają działanie antyandrogenowe. Więcej informacji o tym produkcie można znaleźć w linku- https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/szampony-przeciw-wypadaniu-wlosow/1811-szampon-przeciw-lysieniu-androgenowemu-complidermol-5-alfa-200ml.html.

Czym jest działanie antyandrogenowe?

W praktyce, szampon Complidermol blokuje przetwarzanie hormonu jakim jest testosteron do dihydrotestosteronu. W składzie preparatu znajdziemy także liczne ekstrakty roślinne, które mają za zadanie wzmacniać cebulki włosów. Między innymi znajdziemy tutaj ekstrakt z miłorzębu japońskiego, biotynę, pantenol oraz izoflawonoidy. W efekcie, zmniejsza się ilość wydzielanego sebum, włosy są lepiej odżywione i wzmocnione, poprawia się ukrwienie skóry głowy. Jednocześnie, włosy są poddawane regeneracji, zaczynają rosnąć szybciej, a skóra głowy wytwarza więcej całkiem nowych mieszków.