Pomysł na firmę w stolicy? Może marketing i branża IT?!

Wiele osób marzy by zostać przedsiębiorcami i pracować na własny rachunek, dla których jednak szkolenia zarządzanie firmą są czarną magią. Przed taką zmianą zapał studzi jednak obawa przed konkurencją. Trudno wymyśleć coś niszowego lub zupełnie nowego by móc hitem przebić się na wymagającym rynku. Jeśli sen z powiek spędza konieczność inwestowania w marketing i to już na samym początku prowadzenia działalności gospodarczej, może dobrym pomysłem będzie stworzenie właśnie takiej marketingowej firmy, która będzie wspierać innych przedsiębiorców?

Skoro marketing jest tak potrzebny, to warto rozważyć założenie agencji reklamowej, być może tylko multimedialnej, która nie będzie zajmowała się np. wyklejaniem reklam na samochodach, ale będzie świadczyć usługi związane z pozycjonowaniem stron w internecie, kampaniami w przeglądarkach internetowych itd. Zdobycie wiedzy na ten temat w krótkim czasie jest całkiem możliwe, a warto wiedzieć, iż niewiele osób ma do tego głowę. Można pójść w kierunku różnych kursów z marketingu lub zarządzania, może to być na przykład kurs oracle.

Wielu przedsiębiorców zdecydowanie odcina się od zdobywania wiedzy na temat mechanizmów rządzących reklamą w sieci gdyż sprawa na pozór wydaje się skomplikowana i tu właśnie pojawia się szansa dla osób młodych, zapoznanych ze światem najnowszych technologii, którzy odbyli kursy agile, którzy posiadają otwarty umysł i odpowiednie umiejętności.

Dodatkowy atut prowadzenia niewielkiej firmy marketingowej jest taki, iż taka działalność nie generuje dużych kosztów. Nie potrzebujemy do tego magazynów, samochodów, wynajmu drogiego biura i tak dalej. Wystarczy dobry pomysł, wiedza, sprzęt komputerowy, programy graficzne, internet.