Działalność gospodarcza na terenie UE – jak założyć i prowadzić firmę w Hiszpanii?

Hiszpania to jeden z najpopularniejszych krajów do prowadzenia działalności gospodarczej w Europie. Kraj ten ma stabilną gospodarkę i dużą siłę roboczą, dzięki czemu jest on idealnym miejscem dla biznesmenów. Proces zakładania firmy w Hiszpanii jest prosty i nie zajmie więcej niż trzy miesiące. Istnieje również wiele korzyści dla firm, które zakładają swoją działalność w Hiszpanii, w tym zwolnienia podatkowe i możliwość ekspansji na inne kraje europejskie. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak przebiega proces założenia działalności na terenie Hiszpanii, przeczytaj poniższy artykuł, w którym znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Założenie działalności w Hiszpanii – to warto wiedzieć!

Choć założenie działalności gospodarczej w Hiszpanii, jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku zakładania działalności na terenie Polski, istnieje kilka bardzo ważnych kwestii, o których trzeba pamiętać. Przede wszystkim musimy ustalić jaką formę działalności chcielibyśmy prowadzić na terenie Hiszpanii. W zależności od jej rodzaju, będziemy musieli złożyć odpowiednie dokumenty w wybranych instytucjach, które pozwolą nam na działanie naszej firmy. Obecnie w Hiszpanii można prowadzić rodzaje działalności takie jak:

  • Spółka w Hiszpanii – jest to najłatwiejszy i najtańszy sposób na prowadzenie własnej działalności w Hiszpanii. Spółka w Hiszpanii może być spółką handlową, osobową lub spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Założenie spółki w Hiszpanii nie jest związane z żadnym progiem inwestycyjnym. Właściciele spółki sami odpowiadają za składanie zeznań podatkowych, a jeśli na skutek działań osób zarządzających firmą, odpowiedzialność ponoszą wszyscy właściciele.
  • Jednoosobowa działalność gospodarcza – samozatrudnienie to coś, o czym marzy wiele osób. Obcokrajowcy, którzy chcieliby prowadzić jednoosobową działalność na terenie Hiszpanii, powinni zarejestrować się w urzędzie oraz wnieść odpowiedni wniosek o uzyskanie numeru identyfikacji obcokrajowca. Hiszpański rejestr przedsiębiorców jest więc konieczny w przypadku przyszłych właścicieli firm.

 

Spółka w Hiszpanii – jak zostać właścicielem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Powiedzieliśmy już, że spółka w Hiszpanii to najlepszy sposób na prowadzenie działalności na terenie tego pięknego kraju. Choć jest to najłatwiejszy sposób na zostanie właścicielem działalności, każdy obcokrajowiec musi przejść przez proces założenia spółki i uzyskać wszelkie niezbędne zezwolenia. Proces założenia spółki w Hiszpanii można opisać w kilku prostych krokach:

  • Uzyskanie numeru N.I.E. – numer identyfikacji obcokrajowca jest niezbędny do rozpoczęcia procesu, który pozwoli nam założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii. Numer ten można uzyskać w biurze dla cudzoziemców, wystarczy złożyć odpowiednie wnioski i cierpliwie poczekać.
  • Pozwolenie na wykorzystanie wybranej nazwy spółki – w tym przypadku musimy uzyskać swego rodzaju pozwolenie z The Mercantile Registry. Pracownicy biura sprawdzą czy wybrana nazwa jest dostępna, a potwierdzenie zostanie Ci przesłane już po kilku dniach w formie certyfikatu.
  • Uzyskanie numeru C.I.F. – numer podatkowy firmy, a w tym przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jest konieczny w przypadku prowadzenia działalności na terenie Hiszpanii. Numer C.I.R. można uzyskać na skutek złożenia formularzu online.
  • Zarejestruj swoją firmę – formalności za Tobą, teraz bez obaw możesz prowadzić swoją działalność!

Więcej informacji: https://biuroksiegowewhiszpanii.pl