Sprzedaż używanego samochodu firmowego – jak podnieść jego wartość?

Sprzedając używany firmowy samochód naturalnym jest, że chcemy uzyskać za niego jak najlepszą cenę. Zwłaszcza jeśli wiemy, że jest to auto sprawne, które posłuży swojemu przyszłemu właścicielowi jeszcze długie lata. Niestety z rynkiem motoryzacyjnym jest trochę tak jak z rynkiem elektroniki, w momencie gdy na rynek trafia nowy model, poprzedni znacząco traci na wartości. Dlatego też ważne jest zadbanie o niektóre elementy, które pozwolą nam sprzedać samochód po atrakcyjnej cenie.

Rzetelny nabywca

Pierwszym sposobem na sprzedaż samochodu zgodnie z jego wartościom jest przede wszystkim znalezienie kupca który zaoferuje nam uczciwą cenę. Może to być osoba prywatna, a może to być także firma, która zajmuje się skupem samochodów. Jeśli uda się znaleźć dobrego nabywcę to istnieje spora szansa, że samochód nie zostanie sprzedany poniżej swojej wartości, przykładem miejsca, gdzie można sprzedać samochód na uczciwych warunkach jest – sprawny skup samochodów.

Dodatkowy komplet opon

Tym co z pewnością podniesie wartość samochodu jest dołączenie do niego zapasowego kompletu opon. Nam one i tak już nie będą przydatne, a dzięki dołączeniu ich do oferty możemy uzyskać atrakcyjniejszą cenę dla naszego samochodu. Podobnie może być w przypadku dołączenia do samochodu drugiego kompletu kół. Każde dodatkowe wyposażenie jakie możemy zaproponować będzie podnosiło wartość pojazdu.

Książka serwisowa i faktury poświadczające naprawy

Książka serwisowa może być dowodem na to, że samochód jest niezwykle sprawny, jeśli był serwisowany odpowiednio i rzadko naprawiany może to dodatkowo przemawiać za podniesieniem jego wartości. Jeśli natomiast przygotowując samochód do sprzedaży wymieniliśmy jakieś istotne części wówczas warto będzie przedstawić potencjalnemu kupcowi faktury dowodzące, że części te były kupione, są nowe i w pełni sprawne.

Mycie i pielęgnacja

Może to wydawać się zabawne, ale samochody kupuje się nie tylko parametrami, ale także wyglądem. Samochód brudny, nie nawoskowany czy zaśmiecony w środku będzie wygląda na o wiele bardziej zniszczony, niż taki sam samochód, ale odpowiednio wyczyszczony. Dlatego też sprzedając auto i chcąc otrzymać za nie jak najlepszą cenę koniecznie trzeba udać się na myjnie i gruntownie umyć i wypolerować samochód, tak by zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz błyszczał. To z pewnością odejmie mu lat i doda wartości. Innymi słowy będzie to kolejny punkt na drodze do celu, czyli podniesieniu wartości sprzedawanego, używanego samochodu.