Sprawdź, czy karboksyterapia to zabieg dla Ciebie!

Masz zmarszczki, blizny, cellulit? Chcesz zachwycać jędrną i zdrową skórą? A może masz problem z wypadaniem włosów, na które nie działają żadne szampony ani odżywki! Pomyśl o  karboksyterapii, czyli terapii dwutlenkiem węgla. 

Dowiedz się, na czym polega zabieg karboksyterapii, jakie przynosi efekty, czy boli, jak najlepiej go wykonywać i jakie są przeciwwskazania. 

Co to jest karboksyterapia?

Na pewno kojarzysz  z lekcji biologii dwutlenek węgla. Ten związek chemiczny ma ogromne znaczenie w przyrodzie. Bez niego nie byłoby życia na ziemi. Dwutlenek węgla uczestniczy w wielu procesach zachodzących w ludzkim ciele. CO2 wykorzystuje się także w kosmetologii i medycynie estetycznej. Karboksyterapia polega na aplikowaniu CO2 w głąb skóry za pomocą cienkiej igły. 

Karboksyterapia – dla kogo?

Karboksyterapia ma szerokie zastosowanie: poprawia elastyczność skóry, usprawnia krążenie, redukuje blizny, zmarszczki, rozstępy i cellulit. Dzięki karboksyterapii skóra staje się odżywiona, dotleniona i sprężysta. Zabieg może pomóc w leczeniu łuszczycy. Karboksyterapia skóry głowy przeciwdziała wypadaniu włosów.  Sprawia, że cebulki włosa są lepiej dotlenione i zdrowsze, przez co włosy rosną lepiej i są mocniejsze. 

Najlepsze efekty daje seria od 4 do 10 zabiegów, robionych co 2 tygodnie, chyba że osoba wykonująca zabieg zaleci inaczej. Karboksyterapia jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetologicznych, o ile zostanie wykonana prawidłowo, w profesjonalnym gabinecie. Warto wiedzieć, że dla niektórych klientek zabieg może być bolesny. Po zabiegu może pojawić się obrzęk lub zaczerwienienie.

Kto nie może mieć karboksyterapii?

Zanim umówisz się na zabieg, upewnij się, że nie masz do niego przeciwwskazań. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią. Przeciwwskazaniami są też niektóre choroby, np.: padaczka, choroby nowotworowe, choroby serca, nerek i płuc czy cukrzyca. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy stan zdrowia pozwala ci na karboksyterapię, zapytaj swojego lekarza lub osobę wykonującą zabieg. Pamiętaj, że zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze.

Karboksyterapia – czy warto?

Pamiętaj, że pojedynczy zabieg nie przyniesie tak dobrych efektów, jak seria zabiegów, wykonanych w odpowiednich odstępach czasowych. Koszt jednego zabiegu to ok. 200 złotych. Zazwyczaj, jeśli od razu zdecydujesz się na serię zabiegów, zapłacisz mniej. Po zabiegu  przez kilka dni unikaj opalania, gorących kąpieli czy sauny.

Zaplanuj zabiegi tak, abyś miała czas i pieniądze, żeby z nich w pełni korzystać (sezon urlopowy może nie być najlepszym wyborem).